۸ دلیل برای خرید اسباب بازی چوبی

اسباب بازی های چوبی مزایای زیادی دارند، چیزهایی به بچه ها یاد می دهند که اسباب بازی های دیگر توانایی آن را ندارند. اسباب بازی های چوبی که سالیانِ کودکیِ پدر و مادرهای امروز را پر از خاطره و شادی می‌کردند، به نظر می رسد که دوباره مورد توجه قرار گرفته اند. در اینجا 8 ویژگی کلیدی و متمایزکننده این اسباب بازی ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

۱- تقویت قدرت خلاقیت

اسباب بازی چوبی، ساده است، مثل اسباب بازی های پلاستیکی الکترونیکی افکت های صوتی و نوری ندارد. علاوه بر اینکه والدین این بی سر وصدا بودن را دوست دارند، به کودک فرصت می دهد از هوش و تخیل خودش استفاده کند. شما کودکی را مشاهده می کنید که یک قطعه چوب مکعبی را روی زمین هل می دهد و صدایی از خود در می آورد، او در خیال خود با یک اتومبیل، موتورسیکلت یا هواپیما در حال بازی است. این سبک بازی فانتزی و خیالی به گسترش مهارت های کلامی، اجتماعی و رفتاری کودک کمک می کند. بسیاری از اسباب بازی های چوبی به صورت پایانِ باز (open ended) ساخته می شوند یعنی اسباب بازی تا حدود زیادی برای کودک قابلیت این را دارد که تبدیل به هر بازی دیگری شود و این ویژگی، موتور خلاقیت کودک را به خوبی به راه می اندازد.

۲- ایمنی

اسباب بازی های چوبی برخلاف اسباب بازی های پلاستیکی ساده تر هستند و اجزای کوچک قابل شکستن ندارند و به همین دلیل ایمن تر می باشند.

۳- سالم و بهداشتی

اسباب بازی های پلاستیکی در مقابل گرمای آفتاب و حرارت به نوعی فعال می شوند و ترکیبات روغنی موجود در آن به سطح می آیند، اما در مقابل گرما و سرما ماهیت اسباب بازی های چوبی را تغییر نمی دهد زیرا که چوب ماده ای پایدار است.

تقریباً همه پدر و مادرها در مورد تاثیرات رفتاری کودک به علت بازی با رایانه، تبلت و گوشی هوشمند، آگاهی دارند و می توانند برای شما در مورد آن گزارش بدهند اما چوب و اسباب بازی چوبی به علت طبیعت آرام آن، کودک را هر لحظه با انواع افکت های تصویری و صوتی بمباران نمی کند و می تواند برای کودک حس آرامش و شادی بهمراه داشته باشد.

۴- دوستدار طبیعت

در کارگاه اوستاچیتا و شاید در خیلی از واحدهای معتبر تولید اسباب بازی چوبی، اسباب بازی از چوب جنگل های صنعتی ساخته می شود. جنگل هایی که به طور دائم در آنها درختانی کاشته می شود که رشد بسیار سریعی دارند و به طور پیوسته بعد از بریدن جایگزین می شوند. در مجموعه اوستاچیتا ما متعهد شده ایم به هیچ وجه از چوب جنگل های بارانی و جنگل های ملی و در معرض خطر ایران استفاده نکنیم.

وقتی فرزند شما از کودکی با وسایل چوبی اخت شد و احساس نزدیکی کرد نسبت به مواد طبیعی و دوستدار محیط زیست آگاهی پیدا میکند و در میابد که موادی وجود دارند که به طبیعت آسیب نمی رسانند چون از دل طبیعت بیرون آمده اند.

۵- بادوام و با کیفیت

اسباب بازی چوبی بسیار با دوام است و به ندرت می شکند و در صورت خراب شدن تعمیر آن آسان است همین عمر بالا و محکمی اسباب بازی چوبی موجب می شود این اشیا به صورت میراثی در خانواده باقی بمانند.

از طرف دیگر این اسباب بازی ها چون بیشتر دست ساز هستند توجه بسیاری هنگام ساخت از نظر پرداخت نهایی و نداشتن تَرَک و لبه های تیز به آنها می شود و بنابراین اگر از برند معتبری باشد کیفیت بالایی خواهد داشت.

۶- تنوع بالا

اسباب بازی های چوبی بسیار متنوع هستند و این بخاطر ماهیت چوب است. تقریباً هر فرم و شکلی را با چوب و و به کمک چندین روش می توان ایجاد کرد. برای یک تولیدکننده اسباب بازی پلاستیکی تغییر کوچکی در یک اسباب بازی به منزله طراحی و تغییر در قالب های عموماً فلزی و تحمیل کننده هزینه های بسیار بالایی است. به همین خاطر است که شما وسایل پلاستیکی بسیاری در اطرافتان را سالیان درازی است که به همین شکل می بینید مثل توپ، سطل ها و ظروف پلاستیکی.

انعطاف بالای چوب از نظر ساخت باعث می شود که بتوان اسباب بازی چوبی را بطور کاملاً سفارشی از نظر مدل، ابعاد، رنگ و درست همانطوری که مشتری مد نظرش است، ساخت که باعث شده کسب و کارهای کوچک زیادی به صورت خانگی در زمینه اسباب بازی چوبی فعال باشند.

۷- ارزانتر!؟

قبل از اینکه بخاطر تعجب یا موافق نبودن با این ویژگی ابروهایتان در هم برود اجازه بدهید توضیح بدهم. یک مجموعه بلوک چوبی رنگی را در نظر بگیرید اینجا ما در کارگاه اوستاچیتا این بلوک ها را از چوبِ راشِ باکیفیتی می سازیم و گمان نمیکنیم کودک شما در هر سنی که باشد توانایی خراب کردن آن را داشته باشد. این اسباب بازی می تواند برای سال ها مورد استفاده قرار بگیرد و بعد از اینکه فرزند شما بزرگ شد به عنوان دکور اتاقش مورد استفاده قرار بگیرد یا اینکه آن را بطور سالم هدیه بدهید. پس شما در طول چندین سال بجای اینکه بطور مداوم اسباب بازی بخرید و خراب بشود یک بار برای سال ها هزینه می کنید. هرچند ما در کارگاه اوستاچیتا با بالا بردن تیراژ تولید و استفاده از ماشین آلات پیشرفته صنعت چوب سعی کردیم قیمت اسباب بازی های چوبی را پایین بیاوریم و این نکته مهمی است. خصوصاً در کشور ما که برای اسباب بازی چیزی بنام صنعت نداریم . و ما اصلاً صنعت اسباب بازی نداریم و تقریباً همه اسباب بازی های چوبی با دست ساخته می شوند و خط تولید ندارند و علت گران بودن نسبی آنها همین موضوع است.

۸- زیبا و شیک

بسیاری از پدر مادرهایی که به اسباب بازی های چوبی علاقه دارند و اقدام به خرید آنها می کنند جنبه زیبایی شناسی این نوع اسباب بازی ها را آگاهانه مد نظر دارند. یک هواپیمای چوبی کوچک که طراحی کلاسیک دارد انتخاب خوبی به عنوان دکور اتاق کودک است و می تواند حس خوبی از نوستالژی بودن، صمیمیت و زیبایی را به صورت همزمان در اتاق ایجاد کند.

نتیجه

جوانان زیادی در ایران به صورت کسب و کارهای خانگی یا کارگاه های کوچک و حتی شرکت های بزرگ در حال طراحی و تولید اسباب بازی چوبی هستند و این خبر خوبی برای تولید کشور و همچنین مصرف کننده است. هدف ما در مجموعه اوستاچیتا تولید اسباب بازی چوبی با کیفیت و قیمت مناسب است. شما هم با همراهیتان و حمایت از تولید داخلی می توانید به کسب و کار ما رونق ببخشید.

درباره‌ی Moslem Ahmadi

یک نظر

  1. قطعاَ با این نظر شما موافقم که اسباب بازی چوبی قدرت تخیل کودک را بالا خواهد برد. کودکانی که قدرت تخیل بالایی دارند Iq و Eq بالایی خواهند داشت و آینده درخشانی در انتظار آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *